Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Θεατρική παράσταση

Θεατρική παράσταση

Την Τετάρτη 5 Δεκεμβρίου 2018 οι μαθητές του σχολείου μας θα παρακολουθήσουν τη θεατρική παράσταση "Τα δώρα της Παπλωματούς".

Η θεατρική παράσταση οργανώνεται και υλοποιείται από τη θεατρική ομάδα των εκπαιδευτικών. Θα την παρακολουθήσουμε στο Αμφιθέατρο της Περιφερειακής Ενότητας Καβάλας, ώρα 11:00 - 12:30 π.μ. Πριν και μετά την παράσταση κάθε τμήμα θα ακολουθήσει κανονικά το ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων.

Τιμή εισιτηρίου: 3 ευρώ.

Οι μαθητές θα σχολάσουν κανονικά στις 13:15.

Το ολοήμερο τμήμα θα λειτουργήσει κανονικά μέχρι τις 15:00.

ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ

Το δώρο της Παπλωματούς είναι ένα βραβευμένο παραμύθι που μιλά για τη χαρά της προσφοράς.

Μια γενναιόδωρη παπλωματού με μαγικά δάχτυλα, φτιάχνει τα πιο όμορφα παπλώματα του κόσμου και τα χαρίζει στους φτωχούς. Ένας άπληστος βασιλιάς, που μέσα στο παλάτι του έχει μαζεμένους όλους τους θησαυρούς του κόσμου, ψάχνει να βρει εκείνο που θα του χαρίσει έστω ένα χαμόγελο...