Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Εκλογές του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Εκλογές του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων ενημερώνει ότι οι εκλογές της 21ης Νοεμβρίου 2018 δεν έγιναν καθώς δεν υπήρχε απαρτία. Έτσι σύμφωνα με το καταστατικό του Συλλόγου θα γίνουν εκ νέου εκλογές την Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου 2018. Η κάλπη θα παραμείνει ανοιχτή από τις 18:00 έως τις 19:00.

Τα αποτελέσματα αυτών των εκλογών θα αναδείξουν το νέο Δ. Σ. του Συλλόγου. Σε περίπτωση μη απαρτίας το νέο Δ.Σ. δεν θα μπορεί να συμμετέχει στο συμβούλιο της σχολικής κοινότητας, στο σχολικό συμβούλιο και δεν θα εκπροσωπείται στην ένωση γονέων. Η ψήφος σας λοιπόν σε αυτές τις εκλογές είναι απαραίτητη.

Υπενθυμίζουμε ότι υποψηφιότητες γίνονται δέκτες είτε στο email του Συλλόγου είτε στο 6971914536. Τα ονόματα των υποψηφίων θα αναρτηθούν στο site του σχολείου.

Το ΔΣ του Συλλόγου