Τετάρτη, 24 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Διαγωνισμός Ορθογραφίας

Διαγωνισμός Ορθογραφίας

Το σχολείο μας συμμετέχει στον διαγωνισμό ορθογραφίας που οργανώνεται για 6η χρονιά μεταξύ των μαθητών Ε και Στ  τάξης των Δημοτικών Σχολείων της Καβαλας.

Η Ένωση Συλλόγων Γονέων του Δήμου Καβάλας διοργανώνει για 6η συνεχόμενη φορά τον ετήσιο Διαγωνισμό Ορθογραφίας μεταξύ των μαθητών της Πέμπτης και της Έκτης Δημοτικού.

Εφέτος δεν θα διεξαχθούν οι δύο προκριματικοί γύροι εντός των Σχολείων όπως γινόταν. Θα περάσουμε κατ? ευθείαν στον ημιτελικό και τελικό γύρο.

Την Κυριακή 3 Ιουνίου 2018 και ώρα 11.00 στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Καβάλας θα πραγματοποιηθεί ο ημιτελικός γύρος μεταξύ παιδιών της Ε και Στ τάξης των Δημοτικών Σχολείων Καβάλας,

Το απόγευμα της ίδιας ημέρας, ώρα 19.00, θα διεξαχθεί ο τελικός μεταξύ των 30 καλύτερων ορθογράφων του πρωινού γύρου, για να αναδειχθούν οι 3 πρώτοι οι οποίοι και θα βραβευθούν.

Οι μαθητές θα πρέπει μέχρι την Παρασκευή 25 Μαΐου να δηλώσουν αν επιθυμούν να λάβουν μέρος.

Να σημειώσουμε ότι η προσέλευση των παιδιών στο χώρο του Διαγωνισμού γίνεται με ευθύνη των γονέων τους.