Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Εκπαιδευτικό πρόγραμμα της WWF

Εκπαιδευτικό πρόγραμμα της WWF

Οι μαθητές Γ΄, Δ΄, Ε΄, Στ΄τάξης του σχολείου μας θα συμμετάσχουν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα περιβαλλοντικής εκπαίδευσης της WWF με τίτλο "Υγιή παιδιά, υγιής πλανήτης".

Το πρόγραμμα διοργανώνει το Γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας σε συνεργασία με τη WWF. Βασίζεται στο εγκεκριμένο από το Υπουργείο Παιδείας ομώνυμο παιδαγωγικό υλικό.

Η διαδραστική έκθεση της WWF με τίτλο "Υγιή παιδιά, υγιής πλανήτης" θα φιλοξενηθεί στη Δημοτική Καπναποθήκη (πλατεία Καπνεργάτη). Αντικείμενο της έκθεσης είναι η σωστή διατροφή από πλευράς περιβάλλοντος και υγείας.

Στο ωριαίο αυτό πρόγραμμα θα συμμετάσχουν οι μαθητές της Γ΄και Δ΄ τάξης τη Δευτέρα 6 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 9:45 έως 10:45.

Οι μαθητές της Ε΄ και Στ΄τάξης την Τρίτη 7 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 9:45 έως 10:45.