Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024

Μουσική εκδήλωση

Τη Δευτέρα 8 Μαϊου 2017 οι μαθητές των μεγάλων τάξεων του σχολείου μας θα συμμετάσχουν στην εκδήλωση προς τιμή του πολιούχου Αποστόλου Παύλου, που οργανώνεται από μαθητές Μουσικών Σχολείων της Ελλάδας. Η εκδήλωση ξεκινά στις 10:30 π.μ. και θα γίνει στο Δημοτικό Κήπο.

Ο Δήμος Καβάλας, η Ιερά Μητρόπολη Φιλίππων Νεαπόλεως και Θάσου, η Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, η Δημοτική Κοινωφελής Επιχείρηση «ΔΗΜΩΦΕΛΕΙΑ» και το Μουσικό Σχολείο Καβάλας, σε συνεργασία με τη Δ.Δ.Ε Καβάλας και τη Δ.Π.Ε Καβάλας, συνδιοργανώνουν από τις 06 έως τις 09 Μαΐου 2017 σειρά εκδηλώσεων προς τιμή του Αποστόλου Παύλου με τίτλο «Άδοντες και Ψάλλοντες εν τη καρδία?»

Οι μαθητές των Μουσικών Σχολείων από όλη την Ελλάδα θα παρουσιάσουν μια σειρά έργων από την ελληνική μουσική μας παράδοση στις εκδηλώσεις που θα πραγματοποιηθούν στις 8/5/2017 από τις 10:30 ? 13:00 σε επιλεγμένα σημεία της πόλης.

Οι εκδηλώσεις έχουν στόχο την παιδαγωγική ψυχαγωγία και πολιτιστική ανάταση των συμμετεχόντων μαθητών.