Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Σχολικοί αγώνες πετοσφαίρισης

Σχολικοί αγώνες πετοσφαίρισης

Το σχολείο μας συμμετέχει στους σχολικούς αγώνες μίνι πετοσφαίρισης των Δημοτικών Σχολείων Δήμου Καβάλας. Οι αγώνες θα γίνουν την Παρασκευή 19 Μαϊου 2017 με ώρα έναρξης 9:45 π.μ. στο κλειστό γυμναστήριο "Αλεξάνδρα Δήμογλου" στην Καλαμίτσα.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΣΥΝΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑΣ

1. ΟΜΑΔΕΣ : Μία (1) ομάδα αγοριών και μία (1) κοριτσιών με 3 τακτικούς και 3 αναπληρωματικούς μαθητές-τριες.

2. ΑΛΛΑΓΕΣ: Γίνονται ελεύθερα σε κάθε στιγμή του αγώνα χωρίς περιορισμούς και το σκορ προχωράει με το σύστημα καταγραφής συνεχόμενων πόντων.

3. ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΑ: Ένα (1 ) Σετ των 25 πόντων.

4. ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ: Υποχρεωτικά θα πρέπει να αγωνιστούν όλοι οι μαθητές-τριες με αρκετό χρόνο συμμετοχής, μιας και απώτερος σκοπός των αθλητικών γιορτών είναι η μαζική συμμετοχή και όχι η διάκριση.

5. ΓΗΠΕΔΟ: Ο «Αγώνας ΑθλοΠΑΙΔΕΙΆΣ» μίνι πετοσφαίρισης θα διεξαχθεί σε γήπεδα διαστάσεων 4,5μ. Χ 12μ. και με ύψος φιλέ 2.10 _+ 0,10μ.

6. ΣΥΝΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ: Κάθε ομάδα που συμμετέχει πραγματοποιεί τουλάχιστον (2) δύο αγώνες κατά τη διάρκεια της διοργάνωσης.

Σε όλους τους συμμετέχοντες θα δοθεί αναμνηστικό δίπλωμα συμμετοχής, χωρίς να υπάρχει επίσημη κατάταξη.