Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Διαγωνισμός Ορθογραφίας

Διαγωνισμός Ορθογραφίας

Το σχολείο μας συμμετέχει στο διαγωνισμό ορθογραφίας που διοργανώνεται από τους Σχολικούς Συμβούλους και απευθύνεται σε μαθητές Ε΄ και Στ΄ τάξης των Δημοτικών Σχολείων των Δήμων Καβάλας και Ξάνθης.

Οι Σχολικοί Σύμβουλοι της 1ης και 2ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Π.Ε. Καβάλας με τη συνεργασία της Σχολικής Συμβούλου της 1ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Π.Ε. Ξάνθης, διοργανώνουν για πέμπτη συνεχή χρονιά το Διαγωνισμό Ορθογραφίας για τους μαθητές της  Ε? και ΣΤ? Τάξης των Δημοτικών Σχολείων των Δήμων Καβάλας και Ξάνθης.

Ο Διαγωνισμός θα διεξαχθεί για το τρέχον σχολικό έτος, όπως και τα προηγούμενα χρόνια, σε τρεις φάσεις:

Η Α΄ Φάση και Β΄ Φάση λαμβάνει χώρα εντός των σχολείων στις 4 και 26 Απριλίου 2017 αντίστοιχα, με την επίβλεψη των εκπαιδευτικών των τάξεων που θα δηλώσουν συμμετοχή. Η Γ΄ και η Τελική φάση θα διεξαχθούν την Κυριακή 28 Μαΐου 2017 και ώρα 11:00, στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Καβάλας.