Τετάρτη, 24 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Μαθήματα κολύμβησης

Μαθήματα κολύμβησης

Οι μαθητές της Γ΄ τάξης του σχολείου μας θα συμμετέχουν στα μαθήματα κολύμβησης που θα γίνουν κατά τη διάρκεια του γ΄ τριμηνου στο Κλειστό Κολυμβητήριο Καβάλας.

Τα μαθήματα είναι 10 δίωρα, μία φορά την εβδομάδα, μέσα στο ωράριο του σχολείου, από εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής με ειδικότητα κολύμβησης. Τα δίωρα αυτά εντάσσονται στο εβδομαδιαίο πρόγραμμα της Φυσικής Αγωγής. (Από τις τρεις ώρες Γυμναστικής εβδομαδιαία, θα γίνονται οι δύο στο κολυμβητήριο και η μία στο σχολείο).

Οι μαθητές θα μετακινούνται με λεωφορείο του ΚΤΕΛ Καβάλας και θα συνοδεύονται από την εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής Παυλίδου Ράνια. Τα έξοδα μετακίνησης θα βαρύνουν τους μαθητές (ανάλογα με τον αριθμό συμμετεχόντων υπολογίζονται στα 3 ευρώ περίπου ανά μετακίνηση, συνολικά 10Χ3=30 ευρώ).

Για το μάθημα της κολύμβησης οι μαθητές είναι απαραίτητο να έχουν μαζί τους:

1. μαγιώ

2. παντόφλες θαλάσσης

3. γυαλάκια κολύμβησης (προαιρετικά)

4. πετσέτα σώματος ή μπουρνούζι

5. σκουφάκι

Οι υπεύθυνες δηλώσεις που θα μοιραστούν στα παιδιά, πρεπει να συγκεντρωθούν μέχρι την Παρασκευή 24/2/2017.