Σάββατο, 20 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Κλασικός Αθλητισμός

Κλασικός Αθλητισμός

Το σχολείο μας συμμετέχει σε πρόγραμμα του Υπουργείου Παιδείας για τη διάδοση του αθλητικού πνεύματος και την ενασχόληση των παιδιών με τον κλασικό αθλητισμό. Στο πλαίσιο αυτό την Τετάρτη 22/2/2017 και ώρα 8:30 θα μας επισκεφθούν προπονητές του ΑΟΚ για σχετική ενημέρωση και αθλητικές δραστηριότητες. Το πρόγραμμα απευθύνεται σε μαθητές Δ΄, Ε΄ και Στ΄ τάξης.

Το πρόγραμμα οργανώνεται από το Υπουργείο Παιδείας σε συνεργασία με τις Ομοσπονδίες Αθλημάτων. Έχει εγκριθεί η είσοδος των προπονητών στα σχολεία. Όσα παιδιά ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στις αθλητικές δραστηριότητες, πρέπει να έχουν την έγκριση των γονέων. Η συγκατάθεση των γονέων δηλώνεται στη σχετική υπεύθυνη δήλωση που μοιράστηκε στα παιδιά.