Σάββατο, 20 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Εκδήλωση με θέμα το προσφυγικό

Εκδήλωση με θέμα το προσφυγικό

Την Παρασκευή 15 και το Σάββατο 16 Απριλίου 2016, η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας, ο σύλλογος Εκπαιδευτικών Καβάλας και ο Δήμος Καβάλας συνδιοργανώνουν εκδήλωση με θέμα το προσφυγικό.

Στόχος είναι από τη μία να παρουσιαστούν τα προγράμματα που υλοποιήθηκαν από τα σχολεία, στη σχολική χρονιά 2015-16, στο πλαίσιο των προγραμμάτων του Γραφείου Σχολικών Δραστηριοτήτων και από την άλλη να ευαισθητοποιηθεί η τοπική κοινωνία στο συγκεκριμένο ζήτημα και να συγκεντρωθούν είδη πρώτης ανάγκης, είδη υγιεινής, τρόφιμα και παιχνίδια σε ειδικό χώρο στην εκδήλωση, για τους πρόσφυγες. Παρακαλούνται όσοι επιθυμούν να ενισχύσουν την προσπάθεια των παιδιών για τη συγκέντρωση αυτών των ειδών, να επισκεφτούν τις δράσεις της εκδήλωσης κατά τη διάρκεια του διημέρου, φέρνοντας ταυτόχρονα ο καθένας κάποια από τα προαναφερόμενα είδη. Το πρόγραμμα της εκδήλωσης και περισσότερες πληροφορίες στις Διευθύνσεις των Σχολείων.

Attachments:
Download this file (Πρόγραμμα εκδηλώσεων.jpg)Πρόγραμμα εκδηλώσεων.jpg[ ]Στέλιος Κατσούλης2464 Kb