Τετάρτη, 24 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Εορτασμός της Παγκόσμιας Ημέρας Ατόμων με Αναπηρίες

Εορτασμός της Παγκόσμιας Ημέρας Ατόμων με Αναπηρίες

Το σχολείο μας συμμετέχει με τα έργα των μαθητών της Ε2 στην εκδήλωση που θα γίνει την Παρασκευή 4 Δεκεμβρίου 2015 στην πλατεία Καπνεργάτη, για τον εορτασμό της Παγκόσμιας Ημέρας Ατόμων με Αναπηρίες. Πρόκειται για μία σύμπραξη του 12ου Δημοτικού με το 2ο Δημοτικό Καβάλας και το ΚΔΑΠ-ΜΕΑ (Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών με Αναπηρίες).

Πιο συγκεκριμένα διοργανώνεται έκθεση φωτογραφίας με θέμα: "Εκφράζομαι... ονειρεύομαι... ελπίζω... μέσα από τις φωτογραφίες της ψυχής μας", έκθεση ανοιχτή στο κοινό. Οι φωτογραφίες των παιδιών (μαζί με την αναφορά της συναισθηματικής τους κατάστασης) θα εκτίθενται την Παρασκευή 4/12/15 από 10 π.μ. έως 2 μ.μ. στην πλατεία.

Η εκδήλωση, που διοργανώνεται από τη Δημοτική Κοινωφελή Επιχείρηση Καβάλας "Δημωφέλεια", θα συνοδεύεται από διάφορες άλλες δραστηριότητες και εκπλήξεις για τα παιδιά και τους περαστικούς.