Τετάρτη, 24 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Πρωτάθλημα πετοσφαίρισης Δημοτικών Σχολείων

Πρωτάθλημα πετοσφαίρισης Δημοτικών Σχολείων

Το σχολείο μας συμμετέχει στο πρωτάθλημα μίνι πετοσφαίρισης των Δημοτικών Σχολείων του Δήμου Καβάλας που προκηρύσσει η Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αγώνων (ΟΕΣΑ) Καβάλας για το σχολικό έτος 2014-2015. Οι αγώνες θα γίνουν την Τρίτη 12 Μαϊου 2015 με ώρα έναρξης 9 π.μ. στο κλειστό γυμναστήριο του 6ου Λυκείου Καβάλας.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΣΥΝΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑΣ

1. ΟΜΑΔΕΣ : Μία (1) ομάδα αγοριών και μία (1) κοριτσιών με 3 τακτικούς και 3 αναπληρωματικούς μαθητές-τριες.

2. ΑΛΛΑΓΕΣ: Γίνονται ελεύθερα σε κάθε στιγμή του αγώνα χωρίς περιορισμούς και το σκορ προχωράει με το σύστημα καταγραφής συνεχόμενων πόντων.

3. ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΑΓΩΝΑ: Ένα (1 ) Σετ των 25 πόντων.

4. ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ: Υποχρεωτικά θα πρέπει να αγωνιστούν όλοι οι μαθητές-τριες με αρκετό χρόνο συμμετοχής, μιας και απώτερος σκοπός των αθλητικών γιορτών είναι η μαζική συμμετοχή και όχι η διάκριση.

5. ΓΗΠΕΔΟ: Ο «Αγώνας ΑθλοΠΑΙΔΕΙΆΣ» μίνι πετοσφαίρισης θα διεξαχθεί σε γήπεδα διαστάσεων 4,5μ. Χ 12μ. και με ύψος φιλέ 2.10 _+ 0,10μ.

6.ΣΥΝΟΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ: Κάθε ομάδα που συμμετέχει πραγματοποιεί τουλάχιστον (2) δύο αγώνες κατά τη διάρκεια της διοργάνωσης.