Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Τελική φάση στον διαγωνισμό ορθογραφίας

Τελική φάση στον διαγωνισμό ορθογραφίας

Η τελική φάση του διαγωνισμού ορθογραφίας, που γίνεται μεταξύ των μαθητών της Ε΄ και Στ΄ τάξης όλων των σχολείων της Καβάλας, θα διεξαχθεί την Κυριακή 1 Ιουνίου 2014 στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Καβάλας, ως εξής:

Α.  Το πρωί 12.00 - 13.00 γραπτός διαγωνισμός 20 λέξεων μεταξύ όλων των παιδιών τα οποία έχουν προκριθεί από κάθε σχολείο.

Β.  Το απόγευμα 19:30 προφορικός διαγωνισμός μεταξύ των 30 καλύτερων του πρωινού γύρου.

Ο πρωινός γύρος θα διεξαχθεί "κεκλεισμένων των θυρών", ενώ ο απογευματινός τελικός γύρος θα γίνει παρουσία κοινού και σας καλούμε να τον παρακολουθήσετε.

Τα 5 παιδιά του σχολείου μας (Ασβεστόπουλος Αλέξανδρος, Τσάλμας Βασίλης, Νάστου Ειρήνη, Παπαστάμου Ραφαήλ και Αθανασιάδης Γιάννης) τα οποία προκρίθηκαν στον τελικό, πρέπει να προσέλθουν μισή ώρα πριν από την έναρξη του Διαγωνισμού έχοντας μαζί τους ένα μολύβι και μία σβήστρα.

Αν υπάρχει αργοπορία από μαθητές, ενώ έχει ξεκινήσει ο Διαγωνισμός, αυτοί θα αποκλείονται από τη διαδικασία συμμετοχής.

Η Επιτροπή του Διαγωνισμού Ορθογραφίας