Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024

Ημερήσια εκδρομή

Το σχολείο μας θα πραγματοποιήσει ημερήσια εκδρομή στο σπήλαιο της Αλιστράτης την Παρασκευή 30 Μαϊου 2014.

Η αναχώρηση θα γίνει στις 8:15 π.μ. και η επιστροφή στις 6 μ.μ. περίπου. Η τιμή συμμετοχής είναι 9 ευρώ (λεωφορείο και είσοδος στο σπήλαιο).

Το ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει.

Ο χώρος διαθέτει ένα αναψυκτήριο όπου προσφέρονται μόνο είδη κυλικείου (τυρόπιτες, γλυκά, αναψυκτικά, γαριδάκια κλπ.), οπότε είναι χρήσιμο όσα παιδιά επιθυμούν κάποιο άλλο γεύμα, να το φέρουν μαζί τους.

Ο Σύλλογος γονέων και κηδεμόνων παρέχει τη δυνατότητα, αν συγκεντρωθεί ικανός αριθμός, να ακολουθήσουν σε ξεχωριστό λεωφορείο και γονείς μαθητών των μικρών κυρίως τάξεων (Α, Β, Γ, Δ). Παρακαλούνται όσοι γονείς ενδιαφέρονται, να το δηλώσουν στη δασκάλα της τάξης. Η τιμή του λεωφορείου είναι για τους γονείς περίπου 7 ευρώ (ανάλογα με τη συμμετοχή).