Παρασκευή, 3 Μαΐου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Πρόγραμμα προληπτικής ιατρικής/οδοντιατρικής

Πρόγραμμα προληπτικής ιατρικής/οδοντιατρικής

Την Παρασκευή 9 Μαϊου έχει προγραμματιστεί η εξέταση των μαθητών Δ΄, Ε΄και Στ΄ τάξης του σχολείου μας στα πλαίσια προγράμματος προληπτικής ιατρικής / οδοντιατρικής (κατόπιν συγκατάθεσης των γονέων).

Η εξέταση θα γίνει από ιατρούς (ΩΡΛ, Οφθαλμίατρο και Παιδίατρο) και Οδοντιάτρους του Προγράμματος Ιατρικής / Οδοντιατρικής στο Κινητό Πολυϊατρείο "ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ" και την κινητή οφθαλμολογική μονάδα του Συλλόγου "Το χαμόγελο του παιδιού", σε συνεργασία με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας, υπό την αιγίδα του Δήμου Καβάλας και του Δήμου Παγγαίου και υπό την ευθύνη διοργάνωσης της Δημοτικής Κοινωφελούς Επιχείρησης Καβάλας "ΔΗΜΩΦΕΛΕΙΑ".

H εξέταση θα γίνει στην κεντρική πλατεία Ελευθερίας, όπου θα μεταβούμε πεζοί σε ημερομηνία που θα οριστεί προσεχώς.

Είναι σημαντικό ο μαθητής να έχει μαζί του την ημέρα της εξέτασης το Ατομικό Βιβλιάριο Υγείας, εφόσον υπάρχει.

Απαιτείται η έγγραφη συγκατάθεση των γονέων στο σχετικό έντυπο που έχει μοιραστεί.

Όσοι γονείς επιθυμούν, μπορούν να ενημερωθούν γραπτώς από τους γιατρούς για οτιδήποτε παρατηρηθεί κατά την εξέταση.