Σάββατο, 27 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Επιβράβευση στο σκάκι

Επιβράβευση στο σκάκι

Η ομάδα σκάκι του σχολείου μας κάθε χρόνο κατακτά τις πρώτες θέσεις στα σχολικά πρωταθλήματα. Φέτος διακρίθηκε στα πρωταθλήματα του Δήμου Καβάλας, της περιφέρειας ΑΜΘ, αλλά και στο πανελλήνιο πρωτάθλημα με τον μαθητή μας Διονύση Μερκουρόπουλο να καταλαμβάνει την πρώτη θέση. Ως επιβράβευση σε όλα αυτά η σχολική επιτροπή του Δήμου Καβάλας δώρισε στο σχολείο μας ένα φορητό επιδαπέδιο σκάκι εξωτερικού χώρου.

alt

Το δώρο αυτό αγκαλιάστηκε αμέσως από τα παιδιά. Άλλωστε το σκάκι αποτελεί παράδοση για το σχολείο μας.

Ευχαριστούμε την πρόεδρο της ενιαίας σχολικής επιτροπής πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης Δήμου Καβάλας κ. Μαρκάκη Κατερίνα για την προσφορά αυτή.

Ευχαριστούμε επίσης την κ. Γαϊτανίδου Αθανασία, Διευθύντρια Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας, την κ. Σταμπουλή Μελπομένη και την κ. Βουλγαρίδου Όλγα, σχολικοί σύμβουλοι, που παρέστησαν στην τελετή παράδοσης.

Ευχαριστούμε τέλος τον κ. Βλαστάρη Κωνσταντίνο και τον κ. Ιορδάνη Καλαϊτζίδη για την εκπαιδευτική δράση που οργάνωσαν για τα παιδιά.