Σάββατο, 27 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Άναμμα χριστουγεννιάτικου δέντρου

Άναμμα χριστουγεννιάτικου δέντρου

Το σχολείο μας συμμετέχει στην εκδήλωση που οργανώνει ο Δήμος Καβάλας σε συνεργασία με τη Δημοτική Βιβλιοθήκη Καβάλας στην πλατεία Ελευθερίας την Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου και ώρα 19:00 για το άναμμα του χριστουγεννιάτικου δέντρου.

Κάθε σχολείο θα έχει και ένα Χριστουγεννιάτικο Δέντρο. Θα το υιοθετήσουν τα παιδιά και θα το διακοσμήσουν με στολίδια που έφτιαξαν τα ίδια στο σχολεία τους. Μικροί και μεγάλοι, όλοι μαζί μπορούν, να μετατρέψουν την Πλατεία Ελευθερίας σε μια μεγάλη γιορτή. Μετά το πέρας των εορτών, τα δέντρα θα φυτευτούν σε περιοχή που θα ορίσει ο Δήμος Καβάλας με τη συμμετοχή των σχολείων που τα υιοθέτησαν.

Η συνάντηση με γονείς και παιδιά του σχολείου μας θα γίνει στις 7 μ.μ. στην Εθνική τράπεζα στην πλατεία. Για όσους έρθουν αργότερα, θα είμαστε στο κέντρο της πλατείας στο δέντρο του 12ου Δημοτικού.