Σάββατο, 27 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Σχολικός Μαραθώνιος Ανακύκλωσης

Σχολικός Μαραθώνιος Ανακύκλωσης

Ο Δήμος Καβάλας τη Δευτέρα 14 Νοεμβρίου 2022 στο 12ο Δημοτικό Σχολείο θα πραγματοποιήσει την τελετή έναρξης του Μαραθώνιου Ανακύκλωσης των σχολείων του Δήμου.

Επιπλέον από την Δευτέρα 14/11 στις 14:00 θα ενεργοποιηθεί και η δωρεά πόντων στις σχολικές μονάδες, οπότε μπορεί ο καθένας, δημιουργώντας τον προσωπικό του λογαριασμό στο followgreen.gr/kavala[1], να δωρίζει μέχρι 100 πόντους ανά μήνα στο σχολείο της επιλογής του.

Υπενθυμίζεται πως τις δύο προηγούμενες χρονιές το σχολείο μας συγκέντρωσε αρκετούς πόντους και κατέλαβε πρώτες θέσεις. Ανάμεσα στα δεκάδες σχολεία που συμμετείχαν κατέλαβε τη 2η θέση το σχολ. έτος 2020-21 και την έκτη το 2021-22.

Επιπλέον από την Δευτέρα 14/11 στις 14:00 θα ενεργοποιηθεί και η
δωρεά πόντων στις σχολικές μονάδες οπότε μπορείτε να ενημερώσετε τους
γονείς ή/και το σύλλογο γονέων. Υπενθυμίζω πως ο καθένας μπορεί να
δημιουργήσει τον προσωπικό του λογαριασμό στο followgreen.gr/kavala[1]
ώστε να δωρίζει μέχρι 100 πόντους ανά μήνα στο σχολείο της επιλογής του.
Attachments:
Download this file (ΟΔΗΓΙΕΣ.pdf)ΟΔΗΓΙΕΣ.pdf[ ]Στέλιος Κατσούλης620 Kb
Download this file (ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ_ΔΡΑΣΗΣ.pdf)ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ_ΔΡΑΣΗΣ.pdf[ ]Στέλιος Κατσούλης892 Kb