Σάββατο, 27 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Βράβευση στα Μαθηματικά

Βράβευση στα Μαθηματικά

Η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία θα βραβεύσει τους μαθητές του σχολείου μας που διακρίθηκαν στον πανελλήνιο διαγωνισμό "Παιχνίδι και Μαθηματικά" που έγινε κατά το σχολικό ετος 2021-2022.

Το Παράρτημα Καβάλας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας την Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2002 στις 11:00 θα βραβεύσει τους μαθητές από τα σχολεία της Καβάλας που πέρσι διακρίθηκαν στον πανελλήνιο διαγωνισμό. Η βράβευση θα γίνει στο αμφιθέατρο "Γεώργιος Παυλίδης" της αντιπεριφέρειας Καβάλας.

Από το σχολείο μας κατά το σχολικό έτος 2021-2022 διακρίθηκαν οι μαθητές:

Γιαννικόπουλος Ιωάννης Στ΄ τάξη

Μπαρμπαγιάννης Ιωάννης Στ΄ τάξη

Σαπουνάς Ανδρέας Ε΄ τάξη

Η εκδήλωση διοργανώνεται από το παράρτημα Καβάλας της ΕΜΕ, τις διευθύνσεις πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Καβάλας και την Αντιπεριφέρεια Καβάλας.

Ομιλητής στην εκδήλωση θα είναι ο Αντιπεριφερειάρχης Καβάλας κ. Αλέξης Πολίτης με θέμα: 'Ιατρική και Μαθηματικά".