Σάββατο, 4 Μαΐου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού

Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού

Στο πλαίσιο της εναρμόνισης του εορτασμού της 9ης Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2022 με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2022, με κοινό σύνθημα «ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα, ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ» και στόχο την ανάδειξη της ωφελιμότητας της άθλησης στη σωματική και πνευματική υγεία εφ’ όρου ζωής, οι σχολικές μονάδες της Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης της χώρας θα οργανώσουν και θα υλοποιήσουν αθλητικές δραστηριότητες και εκδηλώσεις καθ ́ όλη τη διάρκεια του σχολικού ωραρίου.

Το σχολείο μας στις 30 Σεπτεμβρίου 2022 θα πραγματοποιήσει εκπαιδευτική επίσκεψη στα γήπεδα "Καβάλα 2004" στο πρώην στατόπεδο Κωτσάλου στο Περγιάλι για να γίνουν οι αθλητικές εκδηλώσεις.

Η αναχώρηση θα γίνει από το σχολείο στις 8:15 και η επιστροφή στο σχολείο κανονικά στις 13:15.

Το ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά μέχρι τις 15:00.

Κόστος μετακίνησης 1,50 ευρώ.