Πέμπτη, 2 Μαΐου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Επιτυχίες στο σχολικό σκακιστικό πρωτάθλημα

Επιτυχίες στο σχολικό σκακιστικό πρωτάθλημα

Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία το Σαββατοκύριακο 14 και 15 Μαΐου το σχολικό σκακιστικό πρωτάθλημα. Η ομάδα σκάκι του σχολείου μας, αποτελούμενη από τους αθλητές-μαθητές Μερκουρόπουλο Διονύσιο, Σακκόπουλο Δημήτριο, Κλεανθίδη Μάρκο, Καραμπερίδου Μυρσίνη, Ζαρωτιάδη Αλεξάνδρα και Τεντίνη Νικόλαο κατέλαβε τη 3η θέση. Ταυτόχρονα ο αθλητής – μαθητής της Ε΄ τάξης του σχολείου μας Μερκουρόπουλος Διονύσιος και ο αθλητής – μαθητής της Β΄ τάξης του σχολείου μας Κλεανθίδης Μάρκος κατέλαβαν την 1η θέση στην ηλικία τους στο ατομικό και εξασφάλισαν τη συμμετοχή τους στην επόμενη φάση που θα διεξαχθεί στην Αθήνα τον Ιούνιο.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και σε όλες τις μαθήτριες του σχολείου μας που έλαβαν μέρος στο σκακιστικό πρωτάθλημα και πολλές ευχές για ανάλογες επιτυχίες και στο μέλλον.

Για το 12ο Δημοτικό Σχολείο

Πατεράκης Νικόλαος