Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Σχολικοί αθλητικοί αγώνες

Σχολικοί αθλητικοί αγώνες

Το σχολείο μας συμμετέχει στους αγώνες πετοσφαίρισης, καλαθοσφαίρισης, ποδοσφαίρισης και κλασικού αθλητισμού των δημοτικών σχολείων του Δήμου Καβάλας.

Η Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αθλητικών Δραστηριοτήτων Πρωτ/θμιας και Δευτ/θμιας Εκπ/σης Καβάλας διοργανώνει τους σχολικούς αγώνες πετοσφαίρισης, καλαθοσφαίρισης, ποδοσφαίρισης και κλασικού αθλητισμού.

Για τα σχολεία που ανήκουν στο Δήμο Καβάλας η ημερομηνία διεξαγωγής των ΑθλοΠΑΙΔΕΙΏΝ» Πετοσφαίρισης & Καλαθοσφαίρισης ορίζεται για την Τετάρτη 18 Μαΐου 2022 στο κλειστό Γυμναστήριο «ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΔΗΜΟΓΛΟΥ», στην Καβάλα.

Για τα σχολεία που ανήκουν στο Δήμο Καβάλας η ημερομηνία διεξαγωγής της «ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ» Ποδοσφαίρισης, ορίζεται για την Παρασκευή 27 Μαΐου 2022 ώρα έναρξης 09:00 π.μ. στα βοηθητικά γήπεδα (πίσω από το Δημοτικό Κολυμβητήριο στις εργατικές κατοικίες).

Η ημερομηνία διεξαγωγής της «ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ» Κλασικού Αθλητισμού ορίζεται την Πέμπτη 26 Μαΐου 2022 στο στάδιο Ανθή Καραγιάννη