Κυριακή, 5 Μαΐου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Ευρωπαϊκό πρόγραμμα etwinning

Ευρωπαϊκό πρόγραμμα etwinning

Οι μαθητές και μαθήτριες της Ε΄ και Στ΄ τάξης του σχολείου μας θα λάβουν μέρος τη φετινή χρονιά σε ένα ευρωπαϊκό πρόγραμμα etwinning με ονομασία Yummy Tummy Mommy. Ο σκοπός του προγράμματος, στο οποίο θα συμμετέχουν μαθητές και μαθήτριες από σχολεία της Ελλάδας, της Πολωνίας και της Τουρκίας είναι η δημιουργία ενός βιβλίου τοπικών συνταγών και η ανταλλαγή πολιτιστικών πληροφοριών ανάμεσα στις τρεις χώρες.

Το πρόγραμμα συντονίζει η εκπαιδευτικός κ. Σερέτη Ιωάννα σε συνεργασία με τους εκπαιδευτικούς της Ε΄και της Στ΄ τάξης.

Για τη συμμετοχή των μαθητών απαιτείται η συγκατάθεση των γονέων:

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

Ο//Η ........................................................................ επιτρέπω στο παιδί μου ......................................................... που φοιτά στη .................. τάξη του 12ου Δημοτικού Σχολείου Καβάλας να λάβει μέρος σε εκπαιδευτικές δραστηριότητες του ευρωπαϊκού προγράμματος etwinnng με ονομασία Yummy Tummy Mommy.

Καβάλα .../.../...

Ο/Η δηλών/δηλούσα