Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Τροποποιούνται οι ώρες αποχώρησης των μαθητών

Τροποποιούνται οι ώρες αποχώρησης των μαθητών

Στα πλαίσια της αποφυγής του συνωστισμού αλλάζει από τη Δευτέρα 25 Ιανουαρίου 2021 η ώρα αποχώρησης των τάξεων του σχολείου μας, στη λήξη του πρωινού κύκλου των μαθημάτων.

Το Υπουργείο Παιδείας άλλαξε ξαφνικά την ώρα αποχώρησης των μαθητών των Νηπιαγωγείων που φοιτούν στο βασικό υποχρεωτικό πρόγραμμα του Νηπιαγωγείου, από τις 13.00 στις 13.10 και έτσι αναγκαστικά τροποποιούνται οι ώρες αποχώρησης στο δημοτικό, προκειμένου να εξυπηρετηθούν οι γονείς του σχολείου μας που έχουν παιδιά και στο Νηπιαγωγείο και στις μικρές τάξεις.

Έτσι από την προσεχή Δευτέρα 25 Ιανουαρίου στις 13.10 θα σχολάνε οι τάξεις Ε΄ και ΣΤ΄, στις 13.15 κανονικά όπως μέχρι τώρα οι τάξεις Γ΄και Δ΄και στις 13.20 οι τάξεις Α΄και Β΄,δίνοντας έτσι χρόνο στους γονείς να μετακινηθούν από το ένα σχολείο στο άλλο.

Το ολοήμερο τμήμα αποχωρεί κανονικά στις 15:00.