Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Συγκινητική η αποχαιρετιστήρια εκδήλωση της Στ΄ τάξης

Συγκινητική η αποχαιρετιστήρια εκδήλωση της Στ΄ τάξης

Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 29 Ιουνίου στις 19.30 η αποχαιρετιστήρια εκδήλωση των μαθητών/μαθητριών της ΣΤ΄ τάξης.

Ξεκινήσαμε από το σχολείο μας όπου βγήκαμε τις τελευταίες αναμνηστικές φωτογραφίες, έστω και έξω από το σχολείο, αφού οι εργασίες που γίνονται δεν μας επέτρεψαν την είσοδό μας μέσα στο σχολείο. Συνεχίσαμε σε μια πιτσαρία όπου ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων έκανε το τραπέζι στους μαθητές και καταλήξαμε στο πάρκο Φαλήρου και στα συγκρουόμενα αυτοκινητάκια. Στο τέλος περίσσεψε η συγκίνηση για όλους μας, μαθητές και δασκάλους. Το σχολείο αποχαιρέτησε εκ μέρους των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης η μαθήτρια Λέφα Ασημένια η οποία στην ομιλία της κάνοντας μία αναδρομή στα χρόνια που πέρασαν και τις όμορφες στιγμές που έζησαν όλοι οι μαθητές στο σχολείο, όλους μας συγκίνησε πάρα πολύ. Ο διευθυντής του σχολείου, εκ μέρους όλου του Συλλόγου Διδασκόντων ευχήθηκε ολόψυχα στα παιδιά της ΣΤ΄ Τάξης που αποφοιτούν καλή συνέχεια και καλή σταδιοδρομία στη νέα τους σχολική ζωή στο Γυμνάσιο. Στο τέλος της εκδήλωσης η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Γιανέστρα Καλυψώ και τα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου κ.κ. Μερκουρόπουλος Μάρκος και Σοφιολάκης Φίλιππος παρέδωσαν σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες της ΣΤ΄ Τάξης αναμνηστικά δώρα. Αναμνηστικές βέρες με την ημερομηνία συνάντησης μετά από 10 χρόνια χαραγμένη πάνω στις βέρες πρόσφερε ο κ. Μαυρίδης Δημήτριος, πατέρας του μαθητή της ΣΤ΄ τάξης Μαυρίδη Θεόδωρου.

Θα μας λείψετε πολύ αγαπημένα μας παιδιά, η ζωή όμως προχωράει, ανοίξτε τα φτερά σας για νέους προορισμούς, για νέα ταξίδια και νέα όνειρα και εμείς θα χαιρόμαστε με την πρόοδό σας και από μακριά θα σας καμαρώνουμε.

Πατεράκης Νικόλαος