Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024

Βαθμολογία

Σύμφωνα με οδηγία του Υπουργείου Παιδείας οι έλεγχοι προόδου β΄τριμήνου θα επιδοθούν στους ίδιους τους μαθητές. Δεν απαιτείται η παρουσία γονέων.

Οι έλεγχοι β΄ τριμήνου θα δοθούν μέσα σε φάκελο στις 11/6/20 για τα πρώτα τμήματα και στις 12/6/20 για τα υπόλοιπα (μέσα στην τσάντα των παιδιών).

Οι μαθητές της Α΄και Β΄τάξης είναι γνωστό ότι δεν παίρνουν βαθμούς. Μπορούν όμως οι γονείς να ενημερωθούν τηλεφωνικά από τη δασκάλα για την πρόοδο των παιδιών.

Τέλος, για τους μαθητές μας που απουσιάζουν δικαιολογημένα από το σχολείο μας, με υπεύθυνη δήλωση των γονέων τους, η βαθμολογία του 2ου και 3ου τριμήνου καθώς και οι τίτλοι προόδου ή οι τίτλοι σπουδών θα επιδοθούν στους γονείς τους στο σχολείο μας, την ημέρα λήξης των μαθημάτων την Παρασκευή 26 Ιουνίου, λαμβάνοντας όλα τα απαραίτητα μέτρα για την αποφυγή του συνωστισμού στο χώρο του σχολείου μας.