Τετάρτη, 24 Απριλίου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Εγγραφή στην Α΄Δημοτικού

Εγγραφή στην Α΄Δημοτικού

Οι αιτήσεις εγγραφών στα δημοτικά σχολεία για το σχολικό έτος 2020-2021 θα πραγματοποιηθούν από 15 έως 29 Μαΐου 2020. Επισημαίνεται ότι τη σχολική χρονιά 2020-2021 στην Α ? Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2014 έως και 31-12-2014.

Πληροφορίες και Δικαιολογητικά:

Δικαιολογητικά που απαιτούνται:

α. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας. Διευκρινίζεται ότι για την εγγραφή των μαθητών/τριών στα Δημοτικά Σχολεία της χώρας δεν απαιτείται η προσκόμιση του Πιστοποιητικού Γέννησης από τους γονείς/κηδεμόνες, αλλά αναζητείται από τις σχολικές μονάδες μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του ΥΠΑΙΘ.

β. Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.

γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.).

δ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.

ε. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.

Περισσότερες πληροφορίες στο έγγραφο που επισυνάπτεται.

Attachments:
Download this file (Εγγραφή στην Α΄ Δημοτικού.pdf)Εγγραφή στην Α΄ Δημοτικού.pdf[ ]Στέλιος Κατσούλης447 Kb