Πέμπτη, 2 Μαΐου 2024

Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Παγκόσμια Ημέρα Ελληνικής Γλώσσας και Παγκόσμια Ημέρα Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο

Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ελληνικής Γλώσσας αλλά  και  την Παγκόσμια Ημέρα Ασφαλούς Πλοήγησης στο Διαδίκτυο πραγματοποιήθηκαν στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας τη Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου δυο εκπαιδευτικές δράσεις.

Στην πρώτη η δασκάλα της Γ΄ τάξης κ. Μαδεμτζίδου Σουσάνα παρουσίασε στους μαθητές μας ένα power - point μέσα από το οποίο τόνισε την ιστορία και την αξία της Ελληνικής Γλώσσας.

Στη δεύτερη ο διευθυντής του σχολείου Πατεράκης Νικόλαος παρουσίασε μέσα από ένα βίντεο "8 συμβουλές για ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο" .

Δυο θέματα πολύ σημαντικά που οι μαθητές μας ανταποκρίθηκαν και ωφελήθηκαν, όπως φάνηκε και  από το διάλογο που ακολούθησε τις δυο παρουσιάσεις.