Τετάρτη, 1 Μαΐου 2024

Τσικνοπέμπτη

Την Τσικνοπέμπτη θα λειτουργήσει κανονικά το σχολείο και το ολοήμερο τμήμα μέχρι τις 15:00. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας ανέλαβε να διατηρήσει και να πραγματοποιήσει για τα παιδιά το παραδοσιακό έθιμο της ημέρας.

Πιο συγκεκριμένα, την Πέμπτη 20/2/2020 θα γίνει κανονικά μάθημα τις 4 πρώτες ώρες του ωρολόγιου προγράμματος και θα ακολουθήσει γιορτή και φαγητό που θα ψήσουν τα μέλη του Συλλόγου Γονέων. Η γιορτή θα γίνει στην αυλή του 25ου Δημ. Σχ. Σημειώνεται πως ο Σύλλογος Γονέων έχει ορίσει μια συμβολική τιμή 0,50 ευρώ για κάθε σουβλάκι ή σουτζουκάκι.

Όποιοι γονείς δεν επιθυμούν να συμμετέχουν τα παιδιά τους στη γιορτή, θα πρέπει να ενημερώσουν.

Τα παιδιά της Στ΄τάξης θα παραμείνουν στο 15ο Δ.Σ. και θα συμμετέχουν στη γιορτή που θα γίνει εκεί με τα παιδιά του 15ου.